Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Pies i Kot” znajduje się niemal w centrum miasta Mielca. Na niewielkiej powierzchni w zadaszonych boksach z małymi wybiegami mieszkają psy oraz koty w trzech klimatyzowanych przystosowanych do tego pawilonach w tzw. „kontenerach w wybiegami”. Teren schroniska jest ogrodzony, a na nim mieści się również biuro adopcji i przyjęć zwierząt, kwarantanna dla zwierząt, które dopiero trafiły do schroniska oraz pomieszczenia izolacyjne dla chorych zwierząt.

Schronisko jest własnością Gminy Miejskiej Miasta Mielca, która realizuje obowiązkowe zadanie własne w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jakie nakłada na gminę Ustawa o Ochronie Zwierząt. Od dnia 01 stycznia 2020 r. Administratorem Schroniska jest Stowarzyszenie Oaza dla Zawierzą Mielec. Schronisko zatrudnia pracowników – opiekunów pracujących w systemie zmianowym.

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Pies i Kot” przyjmowane są zwierzęta z terenu Mielca.

Wszystkie bezdomne zwierzęta przyjmowane do schroniska są: badane, odrobaczane, poddawane profilaktycznym szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym jak również fotografowane i prezentowane na naszej stronie internetowej pod adresem www.oazadlazwierzat.mielec.pl oraz na profilu facebook oaza dla zwierząt mielec, w celu znalezienia nowych domów oraz ułatwienia właścicielom odnalezienie swoich zagubionych pupili w zakładce znalezione/zgubione.

Każde zwierzę jest czipowane – chip umieszczany w ciele zwierzęcia jest nośnikiem danych, posiadającym specjalny numer, za pomocą którego, przy wykorzystaniu czytnika, można zidentyfikować zwierzę i jego właściciela.

Schronisko na podstawie podpisanej umowy współpracuje:

w zakresie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt,

w zakresie leczenia zwierząt schroniskowych, z lecznicą Gabinet Weterynaryjny „Na Peronie”

Ponadto w zakresie rehabilitacji zwierząt schroniskowych współpracujemy z gabinetem zoofizjoterapii Zdrowa Łapa Centrum Aktywności i Rehabilitacji Małych Zwierząt w Rzeszowie.

Schronisko przyjmuje odwiedzających:

od poniedziałku do soboty – w godz. od 9.00 do 17.00. W niedzielę i święta schronisko jest zamknięte dla odwiedzających. Jednakże każdy kto byłby zainteresowany adopcją zwierzęcia, a szczególnie jej finalizacją ma możliwość dokonania jej również w dni świąteczne, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Do zadań schroniska należy:

  • przyjmowanie i przetrzymywanie psów i kotów bezdomnych zgodnie z art. 4 Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r.
  • poszukiwanie nowych opiekunów,
  • leczenie chorych zwierząt rokujących wyleczenie,
  • zapewnienie humanitarnych warunków bytowych,
  • edukacja humanitarna,
  • promowanie sterylizacji zwierząt.

Gabinet
Waga weterynaryjna

Schronisko z Lotu Ptaka

Facebook